مقایسه سامانه پیام کوتاه با GSM

 

۱- ارسال SMS بوسیله GSM مودم بسیار زمان بر می باشد بعنوان مثال ارسال ۱۰ هزار SMS بوسیله GSM مودم ۲۰ ساعت زمان خواهد برد ، در حالیکه ارسال همین مقدار SMS بوسیله اینترنت در ۱۰ دقیقه انجام می پذیرد!

۲- SMS های ارسال شده با GSM مودم غالبا چند ساعت بعد از ارسال به موبایل مخاطب می رسند لذا حجم بسیاری از SMS های شما در ساعات پایانی شب و .. به مخاطب می رسد و این موضوع بر روی تبلیغ شما اثر منفی می گذارد ، در حالیکه در ارسال SMS از طریق اینترنت SMS ها فورا به مخاطب خواهد رسید.

۳- در ارسال SMS از طریق برخی از نرم افزارهای سازگار با GSM مودم شما امکاناتی از قبیل ارسال SMS فارسی ، ارسال SMS های چند پارتی و ارسال با نام تجاری و دریافت SMS را نخواهید داشت در حالیکه در ارسال SMS از طریق اینترنت همه امکانات فوق در اختیار شما قرار خواهد داشت جی اس ام یک روش مبتدی و بدون بازدهی و حتی ضرر رسان هم هست.

۴- از آنجا که ارسال SMS بوسیله GSM مودم معمولا بصورت ارسال به لیستی از شماره موبایلهای رندوم و بر اساس پیش شماره های مورد نظر شما انجام می شود و چون برخی از پیش شماره ها در بین چند شهر مشترک می باشد لذا ارسال SMS به این شیوه برای تبلیغات محلی (شهری) مناسب نیست.

۵- سیم کارتهای مربوط به اپراتورهای ایران دارای محدودیت ارسال SMS در روز می باشند و با هیچ سیم کارتی نمی توان بیش از ۲۵۰۰ پیامک در روز ارسال کرد. لذا ارسال از طریق GSM مودم محدود به روزانه ۲۵۰۰ عدد می باشد
در حالیکه ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت دارای هیچگونه محدودیتی در روز نمی باشد

معایب جی اس ام مودم :

یک سیم کارت همیشه درگیر ارسال می باشد

از شماره های مخابراتی نمی توانید استفاده نمایید ( مثل ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ )

درصد خطای ارسال اس ام اس ها بسیار زیاد است

در صورت عدم ارسال پیام ها شارژ سیم کارت کسر میگردد

سرعت بسیار پایین ( مثلا برای ارسال ۱۰۰۰ اس ام اس نزدیک به ۳ ساعت کامپیوتر و سیم کارت شما درگیر خواهد بود ، در صورتی که با استفاده از پنل های اینترنتی فقط با یک کلیک این ارسال انجام می شود )

از همه مهمتر شایعه ارسال اس ام اس با هزینه ۱۱۰ ریال از طریق خطوط ایرانسل ( که اگر به سایت ایرنسل مراجعه فرمایید متوجه خواهید شد که ارسال اس ام اس ۱۱۰ ریالی فقط از خطوط شبکه ایرانسل به یکدیگر و آن هم با شرکت در طرح های رنگی آن شرکت امکان پذیر است نه ارسال از خطوط ایرانسل به همراه اول . هزینه ارسال ایرانسل به همراه اول ۱۹۰ ریال می باشد )

سامانه پیام کوتاه فناوران وب ایران چه تفاوت هایی با مودم GSM دارد؟
این سامانه از هر نقطه جهان در دسترس است و ارسال پیامک از طریق آن حتی به کامپیوتر نیاز ندارد اما مودم GSM و نرم افزار آن باید روی یک کامپیوتر خاص نصب شود از این رو استفاده از مودم GSM کاربر خود را فقط به یک کامپیوتر خاص محدود می کند. روشن است که با قطع برق یا بروز مشکل در سیستم عامل کار مودم مختل خواهد شد.
سامانه پیام کوتاه ایران نت کام هیچگاه خاموش نمی شود و از کار باز نمی ایستد اما برای استفاده از مودم GSM یک سیم کارت فعال، یک کامپیوتر همیشه روشن و نرم افزار در حال اجرا نیاز است.
در این سامانه پیام ها با شماره های مجازی ارسال می شوند در حالی که در ارسال با مودم GSM پیامها از طریق سیم کارت ارسال می شوند و در گوشی مخاطب یک شماره تلفن همراه به عنوان فرستنده دیده می شود.
متوسط ارسال پیام کوتاه در سامانه پیام کوتاه ۲۰ پیام در ثانیه است اما در ارسال با مودم GSM در بهترین حالت ۶ پیام در دقیقه ارسال می شود. در یک مقایسه ساده کاربران عادی سامانه می توانند ۷۲۰۰۰ پیامک در ساعت ارسال کنند در حالیکه حداکثر تعداد ارسال ممکن با مودم GSM فقط ۳۰۰ پیامک در ساعت است. بنابراین در ارسال انبوه با مودم GSMممکن است شما صبح زود پیامک ارسال کنید اما نیمه شب به دست مخاطب برسد! و بازتاب منفی برای شما و اعتبار شما داشته باشد! در صورتی که در این سامانه همه پیام ها در کمتر از چند دقیقه به دست مخاطب میرسد.
تعداد کل ارسال در سامانه پیام کوتاه هیچ محدودیتی ندارد اما در ارسال پیام کوتاه با مودم GSM محدودیت های اعمال شده روی سیم کارت ها که توسط اپراتورهای تلفن همراه اعمال شده حداکثر تعداد مجاز را به ۲۵۰۰ پیام کوتاه در ۲۴ساعت محدود می کند و پس از ارسال تعداد مذکور سیم کارت تا روز بعدی قفل خواهد شد. این محدودیت جهت مدیریت ترافیک شبکه تلفن همراه اعمال شده است در حالی که در ارسال از بستر اینترنت ترافیکی به شبکه تحمیل نمی شود. اساساً ارائه خدمات ارسال پیامک از طریق اینترنت به منظور ارسال انبوه با سرعت بالا بدون ایجاد ترافیک روی شبکه های تلفن همراه صورت می گیرد.


Copyright © 2015. All Rights Reserved * Web Design by : INCWEB.IR